Krzyżówki dla dzieciScreenshots

Description

Opis:

Zapraszamy wszystkie dzieci do odkrywania fascynującego świata krzyżówek! „Krzyżówki dla dzieci” to dostosowana do potrzeb i możliwości naszych pociech aplikacja, która wprowadzi je w świat zabawy ze słowami, pozwoli rozwijać inteligencję, wzbogacać słownictwo i uczyć pisowni wyrazów.

*** Co tu znajdziesz ?

Proponujemy zabawę w krzyżówki po polsku dla różnych grup wiekowych i o różnym poziomie trudności. Wybieraj spośród wielu dostępnych grup krzyżówek... A jeśli chcesz zakupić je wszystkie - sprawdź "Krzyżówki dla dzieci MAX" - płacisz raz, dostajesz wszystkie krzyżówki!

Seria „Moje pierwsze krzyżówki” to krzyżówki dla najmłodszych. Wszystkie objaśnienia wyrazów są obrazkowe, a układane słowa są kilkuliterowe – proste. Dla dzieci, które poznały już wszystkie literki są też trudniejsze krzyżówki, w których występują już specyficzne dla języka polskiego literki – ą,ę…

Seria „Krzyżówki tematyczne” to zabawne krzyżówki ze słowami z jednej z następujących kategorii tematycznych:
- warzywa i owoce,
- zwierzęta
- dziecięce różności – różne przedmioty używane przez dzieci – zabawki, artykuły szkolne
- ubrania
- jedzenie

Seria „Trochę trudniejsze krzyżówki” – to już prawdziwe krzyżówki. Bez obrazków, z objaśnieniami typowymi dla „dorosłych” krzyżówek. Oczywiście z uproszczonym zakresem słów i nie wymagających bardzo szerokiej wiedzy.
(W darmowej wersji programu dostępna jest jedna krzyżówka z każdej kategorii)

*** Inne ciekawe możliwości…

1. W zależności od wybranej serii, dostępne są różne sposoby prezentacji opisów słów. Obrazki pozwolą bawić się krzyżówkami nawet najmłodszym dzieciom, dopiero poznającym literki. Dla starszych dzieci – mamy krzyżówki z tradycyjnymi opisami.

2. Różne rozmiary planszy krzyżówek – od małych, przeznaczonych dla najmłodszych krzyżówkowiczów (kilka trzy-czteroliterowych słów na planszy o rozmiarze około 4x4), przez średnie (dłuższe słowa, plansze 7x7), aż do największych, dla zaawansowanych krzyżówkowiczów – 20x10.

3. Różne poziomy trudności – czyli skąd dziecko wie, że dobrze ułożyło słowo ? (do wyboru w ustawieniach aplikacji)
- Łatwy: oznaczana jest każda poprawnie ułożona litera,
- Średni: oznaczany jest każdy poprawnie ułożony wyraz,
- Trudny: nie ma żadnych wskazówek poprawnego ułożenia wyrazu, tak jak w „dorosłych” krzyżówkach.

4. Podpowiedzi dla wypełniających (do wyboru w ustawieniach aplikacji)
- W momencie rozpoczęcia zabawy plansza wypełniana jest losowymi literami,
- Ze słuchu – zamiast objaśnienia / opisu słowa, jest ono po prostu czytane przez lektorkę Ten tryb przydatny jest przy nauce pisania ze słuchu – niedostępny w niektórych krzyżówkach.
- Bez podpowiedzi (tradycyjny)

*** Inne ciekawe możliwości…

A na koniec – nagroda! Każda poprawnie rozwiązana krzyżówka staje się planszą, którą dziecko może – podobnie jak folię bąbelkową – po prostu wyczyścić…

Dobrej zabawy!

Users review

from 109 reviews

"Good"

6.2